Grand-Canyon

Najlepsze parki narodowe w pobliżu Las Vegas

Być może nie jest to pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl, gdy pojawia się temat związany z Las Vegas. Jednak w rzeczywistości Sin City jest znakomitym miejscem docelowym nie tylko dla miłośników gier i rozrywek, ale także dla entuzjastów najbardziej spektakularnych parków narodowych w Ameryce Północnej.

Kolorowy kanion Red Rock leży zaledwie kilka kilometrów od miasta, a popularny teren rekreacyjny Lake Mead oddalony jest o niecałe 50 km. A jeżeli wybierzemy się kawałek dalej, dotrzemy do lokacji, takich jak Park Narodowy Zion, Dolina Śmierci i Wielki Kanion. Te zapierające dech w piersiach pustkowia szybko sprawią, że zapomnimy o starym, dobrym Vegas.

Lake Mead National Recreation Area

Otoczone skalistymi górami i oddalone o godzinę jazdy na wschód od Las Vegas jezioro Mead jest popularnym obszarem rekreacyjnym. Wszędzie jest pełno zatłoczonych przystani i ustronnych zatoczek. Nad wodą gromadzą się wędkarze, żeglarze i miłośnicy sportów wodnych. Natomiast liczne kempingi i miejsca dla samochodów kempingowych sprawiają, że jest to idealna opcja na spływy kajakowe wzdłuż rzeki Kolorado.

Miłośnicy pieszych wędrówek mogą tu spacerować szlakami przez góry i kaniony. A dla rowerzystów i wycieczkowiczów przygotowano trasy asfaltowe.

Red Rock Canyon National Conservation Area

Kilka kilometrów na zachód od Vegas rozciąga się spektakularny odcinek czerwonych skał i kanionów utworzonych z piaskowca. Te majestatyczne posągi wznoszą się setki metrów nad powierzchnią pustyni.

Malowniczy krajobraz parku przecina aż 19 szlaków, wśród których znajdują się również ścieżki przyjazne dzieciom. Oczywiście są też szlaki dla osób, które pragną bardziej wymagającej wędrówki. Ponadto, na terenie parku żyją niezliczone gatunki zwierząt i roślin, co pozwala na kilka interesujących spotkań na obrzeżach Las Vegas.

Death Valley National Park

Około 200 km na zachód od Las Vegas leży Dolina Śmierci. Jest to ogromny park narodowy, który skupia w sobie akry piaszczystych wydm i bezludnej pustyni. Warto dodać, że jest to najgorętsze, najsuchsze i najniżej położone miejsce w Ameryce Północnej.

Co więcej, oprócz pustyni istnieje tu wiele innych naturalnych atrakcji, takich jak solniska, uskoki w ziemi, źródła, dziwaczne formacje skalne, pokryte lodem szczyty i łąki z wielobarwnym kwieciem. Ten wyjątkowy obszar pozwala na eksplorację rowerem, samochodem i pieszo.

Zion National Park

Zion to spektakularny park narodowy z wąskimi ścieżkami, które wiją się pomiędzy ogromnymi klifami piaskowca, wzburzonymi strumieniami i postrzępionymi wychodniami skalistymi, które wzbijają się w stronę lazurowego nieba.

Krajobraz Zion obfituje również w kaniony szczelinowe, które są doskonałym miejscem na przeżycie fantastycznej przygody. Odwiedzający mają opcję skorzystania ze zjazdów na linie, prosto w ciemne, chłodne głębiny. Jeżeli mamy ochotę na taką rozrywkę, powinniśmy szczególnie odwiedzić Keyhole Canyon.

Grand Canyon National Park

Prawda jest taka, że rzeka Kolorado przez miliony lat rzeźbiła ogromny wąwóz na pustyni w Arizonie, z którego powstał Wielki Kanion. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Wielki Kanion ma głębokość prawie dwóch kilometrów, a w najszerszym miejscu ma aż 30 km średnicy.

Warto tu zahaczyć o punkty widokowe, z których najbardziej znanym jest South Rim, około sześciu godzin jazdy samochodem od Vegas. Albo możemy zagłębić się w sam kanion, decydując się na pieszą wędrówkę albo podróż na mule, schodząc coraz niżej – w dół rzeki Kolorado. Należy też dodać, że na tym obszarze działa wiele firm oferujących atrakcyjne wycieczki helikopterem.

A po powrocie do Vegas możemy sobie zafundować noc ekscytującej rozrywki w jednym z ekstrawaganckich kasyn na Stripie. Albo zawsze możemy postawić na błogi odpoczynek w luksusowym pokoju hotelowym, uprawiając hazard w najlepszych kasynach internetowych. Wystarczy zajrzeć na https://www.hazardowy.pl/najlepiej-wyplacalne-kasyna-internetowe/, żeby znaleźć najbardziej rozchwytywane kasyna na rynku i lukratywne bonusy bez depozytu na darmową grę.